10 Şub 2008

El Yapımı Taze Çikolata

Çikolata filmini izleyeniniz oldu mu? Film 1959 kışında bir anne ile kızının tutucu bir Fransız kasabasına yerleşirmesiyle başlar. Vianne'ın (anne) yeni açtığı çikolata dükkanı kasaba insanını çektiği kadar korkuturda. Ve tabii çikolatanın karşı konulmaz tadı karşısında gelişen bir dünya olay.. Filmi izleyeli sanırım 7 yıl oldu sinemadan çıktığımda koşa koşa sıcak çikolata içmeye gitmiştim, zaten o görüntülerden sonra aksi düşünülemezdi.


Bu hafta sonu da Chef's İstanbul Pastacılık ve Mutfak kursunda http://www.chefsistanbul.com/ çikolata yapımına katıldım. Öncelikle Mustafa Bey ve yardımcısına tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Çok keyifli, bol eğitici ve tatlımı tatlı 3 saat geçirdik. Artık dışarıdan çikolata almam, elde yapması daha keyifliymiş :) Meraklısı olan herkese kursu tavsiye ediyorum.

5 yorum:

esra dedi ki...

sevgili çikolata dostları
fotoğrafta görülen tüm çeşitlerden tattım, inanılmaz lezzetli, hakikaten bir daha dışarıdan "sıradan" marka çikolatalarını almak zoruma gidecek, hele o ortadaki fındıklılar (Taksimde satılanlara benziyor) süperdi, eşimle yarıştık kapmak için kalanları ama geniş bir aile olmanın terbiyesi ile dışarıda olan sakinlerimize bıraktık maalesef. Ben bir de üzerinde hindistan cevizli/kahve/antep fıstıklı olanları beğendim, çünkü içi dolgu çikolataydı, bir çikolata tepesinden yuvarlanır gibi oluyorsunuz yerken, neyse uzatmayayım, yapmayı da seviyorsanız bence deneyin, yok benim gibi hazır yiyici iseniz, bir yakınınızı teşvik edin derim, bu tatlardan mahrum kalmak günahtır :)

Adsız dedi ki...

Merhabalar
dediğiniz gibi 3 saatte bu çikolatalar yapılıyormu??? harika görünüyorlar.

Feyza Fidan dedi ki...

Bayıldım çikolatalara, gelinim Nilayda bir süre önce aynı kursa gitmişti ve bayram çikolatalarımızı birlikte yapmıştık :))) Çok zevk almıştım tabiiki bir çikolata delisi olarak..Senin çikolatalarda tam benlik olmuş :)))
Ellerine sağlık,
Sevgiler...

Neş'e dedi ki...

Feyza Hanım,
bloguma yaptığınız ziyaret için teşekküler :) Çikolata konusuna gelince aynı duyguları besliyoruz :))
syg

yavuz yuksel dedi ki...

bu kurs nerdedir acaba bizde gitsek